Systemy pomocne w rehabilitacji kardiologicznej

Choroby dotykające układ sercowo-naczyniowy są w Polsce naprawdę częste i w praktyce odpowiadają za blisko połowę wszystkich zgonów w naszym kraju. Okazuje się, że ogromną rolę w prewencji odgrywa rehabilitacja kardiologiczna. Jakie systemy mogą być w jej przypadku szczególnie pomocne?

 

Na czym polega rehabilitacja kardiologiczna?

 

Rehabilitacja kardiologiczna to ogół czynności, dzięki którym osoba chora może zwiększyć jakość swojego życia oraz ograniczyć tempo postępowania choroby układu sercowo-naczyniowego. Okazuje się, że takie działania powinny być wdrożone jak najszybciej po incydencie, choć już po ustabilizowaniu stanu zdrowia pacjenta. Bardziej szczegółowe wskazania do wdrożenia to:

  • ostre incydenty sercowe,

  • wykonane zabiegi kardiochirurgiczne,

  • zwiększone ryzyko powikłań wskutek dodatkowych chorób współistniejących.

 

Jakie systemy sprawdzają się w przypadku rehabilitacji kardiologicznej?

 

Działania z zakresu takiej rehabilitacji powinny być zaplanowane we współpracy z lekarzem, aby były bezpieczne dla pacjenta. W jej koordynowaniu pomagają również różnego rodzaju systemy, w tym rozwiązanie o nazwie ASTER do prowadzenia rehabilitacji kardiologicznej. Zostało ono wyposażone w użyteczny moduł oceny wydolności, który współpracuje z urządzeniami takimi jak zaawansowana bieżnia czy cykloergometr z modułami EKG.

System rehabilitacji kardiologicznej ASTER z modułem oceny wydolności pozwala na bieżące kontrolowanie stanu zdrowia pacjenta, a także bezpieczne przeprowadzenia czynności rehabilitacyjnych. Co dodatkowo istotne, po ukończeniu sesji treningowej generowany jest raport, dzięki któremu sprawdza się najważniejsze parametry związane z pracą serca i organizmu. Tym samym można planować jeszcze skuteczniejsze sesje treningowe, pozwalające na maksymalizację efektów rehabilitacji, a jednocześnie wciąż w pełni bezpieczne.

Rozwiązania niezbędne do przeprowadzania rehabilitacji kardiologicznej dostępne są również w naszej ofercie. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się o nich jeszcze więcej oraz poznać ich największe korzyści.