Jakie efekty daje elektroterapia?

Elektroterapia zalecana jest w wielu przypadkach osobom borykającym się z bólem lub stanami zapalnymi poszczególnych części ciała. Podczas tego rodzaju zabiegu zostaje wykorzystany prąd o stałym lub zmiennym natężeniu. Specjalista zajmuje się doborem odpowiedniego rodzaju prądu oraz jego częstotliwości do konkretnych problemów pacjenta, co pozwala na zwiększenie skuteczności wykonywanych zabiegów. Jakich efektów możemy oczekiwać po zastosowaniu elektroterapii?

Na jakie rezultaty można liczyć przy wykorzystaniu elektroterapii?

Tak jak zostało wspomniane, elektroterapia pozwala na walkę z bólem, a także stanami zapalnymi. Prąd umożliwia ukrwienie tkanek, co z kolei wpływa na ogólne zdrowie pacjenta. Ponadto pomaga w dostarczeniu do całego ciała niezbędnych składników odżywczych, a co za tym idzie — w szybszej regeneracji. Nierzadko opisywane zabiegi są wykorzystywane w celu redukcji znacznych obrzęków. Warto także podkreślić, że elektroterapia pozwala na zwiększenie przemiany materii. Skuteczność tego zabiegu została potwierdzona przez licznych specjalistów, co przekonuje wiele osób do jego wykonania.

Najważniejsze wskazania do elektroterapii to:

  • nerwobóle,
  • bóle kręgosłupa,
  • złamania, skręcenia lub inne urazy,
  • rwa kulszowa,
  • dyskopatie,
  • dokuczliwe bóle głowy.

Należy jednak pamiętać o tym, że decyzję dotyczącą wykonania zabiegu zawsze powinien podejmować specjalista.

Urządzenia do elektroterapii — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

O tym, czy opisywane zabiegi faktycznie przyniosą oczekiwane efekty, decydują odpowiednie urządzenia do elektroterapii. Dzięki zaawansowanemu technologicznie wyposażeniu można dopasować przeprowadzany zabieg do potrzeb pacjenta. Ponadto nowoczesny sprzęt pozwala na precyzyjną, komfortową pracę, a to również jest istotne dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Dostępne na rynku urządzenia nierzadko są wielofunkcyjne, co umożliwia wykonanie z ich pomocą też innych zabiegów.