Na co zwracać uwagę przy wyborze aparatu EKG?

Tryb życia, jaki prowadzimy w obecnych czasach, sprzyja powstawaniu wielu chorób cywilizacyjnych. Szybkie tempo życia, stres, niezdrowe jedzenie czy też używki powodują, że często zapadamy na zdrowiu. Wśród najliczniej występujących chorób z pewnością wymienić należy choroby serca. Kiedyś były one wyrokiem, dziś dają natomiast szanse pełnego wyleczenia. Dzięki prężnie rozwijającej się kardiologii można nie tylko szybko wykryć wszelkie nieprawidłowości związane z pracą mięśnia sercowego, lecz także naprawić uszkodzenia.

Ma na to wpływ coraz bogatsza wiedza na ten temat, a także zaawansowana diagnostyka, która jest możliwa dzięki nowoczesnym urządzeniom. Wśród licznych aparatów wykorzystywanych do badania serca, do najpopularniejszych należy elektrokardiograf. Urządzenie to monitoruje przepływ prądów czynnościowych serca, co pozwala na zobrazowanie jego pracy. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób informuje o wszelkich nieprawidłowościach. Z tego powodu wykorzystywane jest powszechnie nie tylko przez lekarzy, ale także przez osoby prywatne.

 

 

Na rynku dostępnych jest wiele aparatów EKG. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze, aby były skuteczne i wygodne w użytkowaniu? Przede wszystkim należy określić sposób użytkowania. Innych cech będziemy oczekiwać od aparatów przeznaczonych do użytku szpitalnego, zupełnie innych zaś jeśli mają służyć chociażby do wizyt domowych. Dobre aparaty EKG łączą w sobie elegancki design z wyjątkową funkcjonalnością.

 

 

Ważne kryteria przy wyborze aparatu EKG:

 

 

• niska waga (cecha ważna w przypadku lekarzy dokonujących wizyt domowych),
• niewielkie gabaryty (również istotne do komfortowego użytkowania urządzenia),
• kolorowe wyświetlacze graficzne LCD z ekranem dotykowym(cecha ta sprawia, że urządzenie jest czytelne i łatwe w obsłudze),
• wewnętrzna baza pacjentów (funkcja zależna od ilości osób, które będą korzystały z urządzenia – jeśli urządzenie wykorzystywane będzie w przychodni lub szpitalu, ważnym kryterium jest możliwość rozbudowania pamięci),
• intuicyjna obsługa (istotna do szybkiego i prostego korzystania z urządzenia),
• bezprzewodowa komunikacja przez wi-fi (umożliwia szybkie i komfortowe przesyłanie danych pomiędzy urządzeniem a komputerem),
• współpraca z systemami szpitalnymi (bardzo istotna cecha, która daje możliwość integracji licznych szpitalnych urządzeń).

 

 

Przy wyborze aparatu EKG warto postawić na:

 

 

  1. sprawdzonego sprzedawcę urządzeń medycznych, jest to bowiem gwarancja, że otrzymamy sprzęt najwyższej jakości,
  2. autoryzowany serwis w najbliższej lokalizacji zapewniający przeglądy i naprawy przez cały okres eksploatacji aparatu.